Charakterystyka lat 50.

Charakterystyka lat 50.

30 kwietnia 2018 Wyłącz przez Edward

Po zakończeniu II Wojny Światowej wiele osób zapragnęło całkowicie zmienić obowiązujące wówczas trendy. W latach 40. nowości modowe były bardzo ograniczone. Ubiór był skromny i zazwyczaj w jednym kolorze.

Wszystko to zmieniło się w latach 50. To właśnie wtedy nastał czas kolorowych ubrań oraz podkreślanie kobiecości. Lata 50. charakteryzują się w szczególności znaną do dzisiaj linią New Look, stworzoną przez Christiana Diora.

To właśnie ten projektant rozpropagował suknie, które podkreślały wąską talię, a jednocześnie poszerzały biodra. W tamtych czasach był to ideał kobiecości. Kobietom zależało, żeby dół spódnicy był jak najbardziej rozkloszowany. Z tego powodu pod spódnicę zakładano nawet kilka warstw halek.

W szczególności efekt rozszerzanych spódnic chciano uzyskać podczas większych przyjęć. W latach 50. bardzo popularne było podkreślanie talii za pomocą paska. Obowiązkowym elementem ubioru była biżuteria.

Kobiety najczęściej wybierały klipsy oraz perły. Zakładano również długie rękawiczki, zwłaszcza podczas ważniejszych wyjść.

optimumbhp.pl