Ówczesne społeczeństwo jest pochłonięte wynalazkami technologicznymi. Ciężko dziś spotkać na ulicy dzieci bez smartphonów lub nie znające telewizji czy Internetu. Zabiegani, zapracowani i przemęczeni nie znajdujemy czasu na spędzanie wspólnych chwil z rodziną.

Nawet jeżeli nam się udaje to zazwyczaj jest to bierny odpoczynek. Niestety nie wpływa on korzystnie na zdrowie zarówno dzieci jak i starszych. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na aktywne formy wypełniania czasu wolnego od pracy i nauki.

Jedną z nich jest rodzinne podróżowanie rowerem.

Rower jako łącznik rodziny

W ciągu tygodnia rodzice poświęcają niewiele uwagi dzieciom. Odwożąc i zawożąc je do szkoły lub przedszkola wymieniają kilka zdań na ich temat , a następnie wracają do wiru swoich obowiązków zawodowych.

Podczas weekendów mamy okazje znacznie dłużej przebywać w towarzystwie swoich pociech. Zakup rowerów dla całej rodziny nie będzie należą do małego wydatku, ale stopa zwrotu okaże się ogromna. Wyprawy z dziećmi do lasu jesienią, latem i wiosną na rowerach to jedna z najlepszych idei spędzania weekendu.

Ponieważ nie tylko pozwalamy na podejmowanie wspólnej aktywności, ale także troszczymy się o prawidłowy rozwój dziecka. Badania wykazują, iż aktywność fizyczna bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie i kondycje zdrowotną. Jeżeli chcesz się odprężyć zabierz dziecko, żonę lub męża na przejażdżkę rowerową.

Nie trzeba mieszkać na wsi lub w pobliżu lasów. W miastach specjalnie dla dobra mieszkańców utworzono wiele ścieżek rowerowych, z których powinniśmy jak najczęściej korzystać. Dobroczynne oddziaływanie pedałowania odczuje zarówno najmłodszy członek rodziny jak i jego rodziciele.

Odbije się to na waszej sprawności fizycznej, produkcji hormonu szczęścia – serotoniny oraz poprawie relacji.

https://rowerek.pl/pol_m_Czesci_Wsporniki-kierownicy-241.html zajęcia sportowe dla dzieci suchy las www.fundacja-spoleczn.pl

By Edward