Dobra instalacja alarmowa

Nigdy nie wiadomo, w którym momencie złodziej będzie chciał zaatakować nasz majątek. Dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu, które będzie aktywne 24 godziny na dobę i będzie spełniało swoje zadanie również wtedy, gdy nikogo nie ma na miejscu lub gdy wszyscy smacznie śpią.

Wypróbowaną i popularną opcją jest alarm. Z reguły w domach montuje się dwa typy alarmu – dźwiękowy, który uruchamia się przy spełnieniu określonego warunku i ma odstraszyć bandytę, a także połączony z centralą firmy ochroniarskiej, często bezgłośny.

Solidny alarm jest czuły i efektywny. Niełatwo go też oszukać, choć profesjonalne grupy złodziei mają świetnie rozpracowane popularne na rynku rozwiązania.

Wśród technologii, które są wykorzystywane przez firmy ochroniarskie dominują czujniki ruchu, a także czujniki laserowe. W obu przypadkach pojawienie się złodzieja w polu działania czujnika skutkuje włączeniem alarmu.

Podobnie dzieje się przy próbie nieuprawnionego otwarcia drzwi i okien, a także przy wybiciu szyby. Zwykle w ciągu paru minut na miejscu pojawia się patrol ochrony.

By Edward