Seks to wciąż temat tabu w wielu polskich rodzinach. Dorośli nie potrafią rozmawiać ze swoimi nastoletnimi dziećmi o seksie, ponieważ sami nie przeprowadzali tego typu rozmów ze swoimi rodzicami.

Wciąż panuje też powszechne przekonanie, że młody człowiek dowie się wszystkiego od kolegów czy z internetu. Oczywiście – jeśli podejmiemy rozmowę o seksie z nastolatkiem, może okazać się, że ma on sporą wiedzę na ten temat.

Większość z tych treści mija się jednak z prawdą. Jak więc rozmawiać z dzieckiem o seksie? Przede wszystkim musimy odpowiadać na wszystkie pytania, jakie zadaje nasz nastolatek.

Nie możemy peszyć się, ani unikać tematu. Dzięki temu, pokażemy, że seks jest czymś zupełnie naturalnym, ale trzeba podchodzić do tego w sposób odpowiedzialny.

Poinformujmy więc o dostępnych metodach antykoncepcji, ale również o tym, że podjęcie współżycia do bardzo poważny krok, polegający przede wszystkim na bliskości z drugim człowiekiem. W dobie tak dużego dostępu do informacji, nie możemy pozwolić, aby wiedza o seksie, jaką posiada nasze dziecko, pochodziła z przypadkowych źródeł.

By Edward