Miejsce na wypoczynek

Jakie typowe funkcje możemy przypisać do naszego domu? Jest ich wiele, ale jedną z najważniejszych jest funkcja związana z zapewnieniem relaksu oraz odpoczynku. Generalnie obowiązki związane z prowadzeniem domu mają zupełnie inny charakter niż te zawodowe czy szkolne. Przede wszystkim jako lokatorzy mamy ten luksus, że z posprzątania w pokoju czy ze zmywania naczyń nie rozlicza nas szef ani nauczyciel.

Od nas zależy, czy i kiedy to zrobimy, choć zrobić to wszakże musimy. Gdy tak się stanie, nic nas już nie ogranicza i można wypoczywać do woli. To, czy ów wypoczynek będzie przebiegał spokojnie i w sposób niezakłócony zależy w dużej mierze od tego, czy będziemy w domu bezpieczni.

I chodzi o ten fizyczny wymiar, który wynika zarówno z ochrony przed aktywnością przestępców, jak i przed czynnikami eksploatacyjnymi, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie (na przykład stan instalacji). Gdy to wszystko działa prawidłowo, możemy bez cienia obaw oddać się przyjemnościom i relaksowi. Jak o te kwestie zadbać – napiszemy obszerniej w następnych tekstach.

www.organizacje.net.pl

By Edward