Koniecznym okazuje się być również zadbanie nie tylko o stan zdrowia osób starszych, ale również o ich całkowitą rehabilitacje. Nie trudno zauważyć, że osłabiony zakres ruchów pacjentów to nie tylko wynik niepełnosprawności wynikającej z podeszłego wieku, ale przede wszystkim powikłanie po poważnych chorobach.

Dodatkowym czynnikiem jest większe ryzyko złamań oraz zwyrodnień, które także podlegają konieczności szybkiej i indywidualnie dostosowanej rehabilitacji. Zatem jeżeli starzejące się społeczeństwo ma dożyć godnej starości, konieczne jest zadbanie o poprawę jakości ich życia.

Nie może być tak, że czas oczekiwania na konsultacje to długie kolejki, podczas gdy wystarczyłoby już u pediatry skierować na konkretne zabiegi oraz ćwiczenia. W znacznym stopniu ograniczyłoby to szybko postępujące ograniczenie w ruchomości stawów, zastoje, czy inne bardzo znaczne dolegliwości. Dobrym pomysłem może być wysłanie osoby starszej do luksusowy dom opieki, gdzie odpocznie i zregeneruje siły.

Możliwości jest wiele, tylko trzeba je wykorzystać w najbardziej racjonalny sposób, który uwzględni potrzeby osób starszych.

mam-biznes.pl

By Edward