Stosunki wnuków z dziadkami, kiedy mieszkają razem i kiedy osobno.

Stosunki wnuków z dziadkami, kiedy mieszkają razem i kiedy osobno.

6 października 2018 Wyłącz przez Edward

Nie ulega wątpliwości, że dla dzieci, nieważne w jakim wieku, bardzo ważni są dziadkowie. Często towarzyszą im oni na co dzień, mieszkając w jednym domu, tuż za ścianą.

Jednak bywa i tak, że dziadkowie mieszkają nieco dalej – czasem w tym samym mieście, a czasem na drugim końcu kraju. Jak wpływa to na rodzinne stosunki? Mieszkanie z dziadkami przyczynia się do bliższej więzi łączącej wnuki z dziadkami.

W takiej sytuacji dystans jest mniejszy, a mówienia o problemach staje się dużo łatwiejsze. Jednak nie oznacza to, że nie mieszkając z dziadkami, nie można mieć z nimi świetnej relacji.

Zdarzają się rodziny, które mimo dzielących je kilometrów, są bardzo zżyte i chętnie dzielą się problemami i spostrzeżeniami. Wnuki, które nie mieszkają na co dzień z dziadkami potrafią bardziej docenić ich, siłą rzeczy, rzadszą obecność i bardziej cieszyć się ze spotkań i wspólnych przeżyć.

Nieważne więc, czy wnuki mieszkają z dziadkami czy bez nich, ważne, żeby potrafiły ich szanować i doceniać. Miłość rodzinna nie zwraca uwagi na kilometry, pomaga cieszyć się każdą obecnością bliskiej osoby, nawet tą przez telefon.

A relacja wnuków z dziadkami jest jedną z ważniejszych, które kształtują charakter i osobowość młodego człowieka.

www.fjklimek.pl