Opieka nad osobami starszymi to nie lada wyzwanie, coraz więcej rodzin decyduje się na oddanie rodziców do miejsc takich jak luksusowy dom opieki – Dom Seniora Aura, czy innych placówek, w których będą oni mieli całodobową opiekę. O ile w przypadku sytuacji bez wyjścia jest to dobre rozwiązanie to jednak bardzo często wybór ten jest kwestią wygody, a nie dobra osoby starszej.

Niestety w obliczu problemu starzejącego się społeczeństwa, sytuacja ta powinna mieć nieco odmienny charakter. Dla zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego koniecznym jest utrzymanie ciągłego poczucia bezpieczeństwa, bliskości oraz miłości, a wszystko to osoby starsze uzyskują pozostając pod opieką rodziny.

Nie od dziś wiadomo, że „starych drzew” się nie przesadza, dlatego starsze pokolenie powinno mieć, jak najdłużej możliwość funkcjonowania we własnym domu. Należy dać im tą możliwość i wspomóc w najważniejszych obowiązkach.

Niby tak niewiele, ale nawet najmniejszy gest jest w tym wypadku najcenniejszym darem. W przypadku doglądania zwierzątek na czas wyjazdu uwagę może zwracać opieka nad kotem poznań.

lustro łazienkowe

By Edward