Ubezpieczenie samochodu to obowiązek każdego właściciela bez względu na to jak długo posiada prawo jazdy, jak długo posiada samochód, jakiej jest marki jest obligatoryjne dla każdego w takim samym stopniu.

Obowiązkowym ubezpieczeniem jest OC, czyli wersja podstawowa, dodatkowym ubezpieczeniem jest AC, które właściciel może posiadać, ale nie musi.

Oczywiście, jeśli właściciel posiada nowy samochód powinno mu zależeć na pełnym pakiecie ubezpieczenia, dzięki któremu w przypadku uszkodzenia, czy kradzieży towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie.

Im droższy samochód tym kwota proporcjonalnie wyższa, dlaczego tak jest? Biorąc pod uwagę wartość samochodu należy wziąć pod uwagę koszty ewentualnej naprawy, które ponosi ubezpieczyciel stąd wyższe składki niżeli w przypadku starczych samochodów.

Nie bez znaczenia jest również doświadczenie samochodu im mniejsze tym relatywnie mniejsze zaufanie ubezpieczyciela do kierowcy, co powoduje kolejny etap zwiększenia kosztów ubezpieczenia dodatkowo w grę wchodzi również historia ewentualnych kolizji, czyli w skrócie zniżki, jakie posiada kierowca.

Źródło: Eko-Life Group Sp. z o.o.

https://www.haik.pl/ Filtr paliwa

By Edward