Wpływ sauny na nasze zdrowie nie jest kwestią tak oczywistą, jak mogłoby się wydawać. Z jednej strony, uważa się, że sauna działa leczniczo na wiele schorzeń i może sprawić, że ustąpią objawy grypy czy przeziębienie.

Z drugiej, wielu specjalistów zaleca wizytę u lekarza przed wybraniem się do sauny – jeśli nie jesteśmy pewni co do stanu naszego zdrowia. Najprościej mówiąc, sauna może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić.

Wszystko zależy od tego, jaki jest aktualny stan naszego zdrowia. W pierwszej fazie przeziębienia, grypy czy infekcji górnych dróg oddechowych pobyt w pomieszczeniu grzewczym sprawia, że objawy choroby ustępują.

Układ odpornościowy jest mobilizowany do wytężonego działania i lepiej radzi sobie z bakteriami i wirusami. Niemniej jednak, nie warto korzystać z sauny, kiedy choroba już na dobre zaatakowała nasz organizm.

Sauna może się za to okazać zbawienna, gdy chodzi o powrót do zdrowia po przeziębieniu, grypie czy chorobach dróg oddechowych, w tym astmie oskrzelowej. Zdarza się, że kąpiel w saunie jest zalecana przez lekarzy, jako część terapii.

praca product manager bidety stargard

By Edward