Jest jeszcze jeden typ domowników, o których również nie wolno zapominać. Zwierzaki – większość z nas je uwielbia. W milionach domów znajduje się przynajmniej jedno stworzenie, które zyskuje status pupila wszystkich ludzkich lokatorów. Najczęściej jest to pies lub kot, choć zdarzają się też gryzonie, gady, ptaki ozdobne.

O każde zwierzę, nad którym mamy pieczę należy dbać. Są to żywe istoty, które mają swoje potrzeby, odczuwają emocje i zasługują na naszą uwagę. Muszą być również bezpieczne w naszych domach. Sporym wyzwaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa kotom, które nie stronią od kontaktów ze światem zewnętrznym.

Takim oknem na świat bywa często nasz balkon, który należy odpowiednio zabezpieczyć nim stanie się on swoistym wybiegiem dla małych tygrysów. Służą do tego specjalne siatki montowane do barierek balkonowych. Ich zadaniem jest zniwelowanie wszelkich otworów i szczelin, przez które koty mogłyby się przecisnąć i tym samym wydostać na zewnątrz. Działają nawet firmy, które specjalizują się w ich montażu.

www.szczepieniazaiprzeciw.pl

By Edward