Łazienka to nie tylko miejsce relaksu. To w niej spędza się bardzo dużo czasu, co wiąże się ze znaczną ilością wypadków. Co ważne, dochodzi do nich w najmniej spodziewanych momentach – przy kąpieli, sprzątaniu. W ,,mokrych’’ pomieszczeniach bardzo łatwo się poślizgnąć, złamać kończynę, czy skręcić kark.

Na takie niebezpieczeństwa najbardziej narażone są nieostrożne dzieci lub osoby starsze, które nie mają tyle uwagi (przez słaby wzrok, czy chociażby choroby). Warto więc pomyśleć w jaki sposób można zaradzić takim sytuacjom. Czy jest to w ogóle możliwe? Może nie do końca, bo wszystko zależy od precyzji wykonywania poszczególnych czynności przez różne osoby, ale z pewnością można ułatwić im funkcjonowanie w takim pomieszczeniu. Oto kilka porad, dzięki którym łazienka stanie się bezpieczniejsza:

  • Najczęściej w łazienkach dochodzi do poparzeń.

    Spowodowane jest to brakiem zainstalowania tzw. baterii termostatycznych, które ograniczają możliwość włączenia wody o bardzo wysokich stopniach. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której przez chwilową nieuwagę przekręca się kurek maksymalnie na ciepłą wodę. O ile dla osób dorosłych nie jest to bardzo duże zagrożenie – dla noworodków i małych dzieci (poprzez posiadanie bardzo delikatnej skóry), może być to naprawdę tragedia;

  • Podłoga w łazience to kolejny sprawca najczęstszych wypadków.

    Nie trudno o poślizgnięcie, jeśli jest ona mokra lub chociażby wilgotna. Naprzeciw problemom wychodzą producenci antypoślizgowych kafelek, ale także mat i dywaników. Najgorszym pomysłem na który wpadają użytkownicy wanien i kabin prysznicowych – są ręczniki na które wychodzi się kolejno po dokonaniu kąpieli. Jest to najczęstszy powód nieszczęśliwych wypadków w łazienkach.

.

https://www.kei.pl/pomoc/kod-authinfo https://www.lamix.pl/pl/produkty/3/toaleta.html www.mashupevents.pl

By Edward