Najbardziej widocznym efektem pobytu w saunie jest zwiększona potliwość organizmu. W ten sposób nasze ciało stara się schłodzić wobec wysokiej temperatury otoczenia. Po kilkunastu minutach pot powinien być już dobrze widoczny.

Jeśli zauważymy wysoką potliwość, czas wyjść z komory grzewczej i wziąć chłodną kąpiel – pod prysznicem, we wannie w zależności od opcji dostępnych w danym ośrodku. Wobec zwiększonej ilości potu i – co za tym idzie – częściowym odwodnieniu organizmu, warto pamiętać o uzupełnieniu płynów, które utraciliśmy. Po ostatnim wyjściu z komory grzewczej, dobrze jest napić się wody lub soku owocowego.

Ten ostatni dodatkowo dostarczy nam niezbędnych witamin. Soki i woda są dobrym pomysłem także przed sauną. Jeśli wejdziemy do sauny już odwodnieni, możemy poczuć się bardzo źle, gdy dodatkowo wypocimy znaczne ilości wody.

Niemniej jednak, specjaliści przestrzegają przed spożywaniem dużych ilości płynów. Nie warto „pić na siłę” – zarówno przed, jak i po. Umiarkowane ilości wody czy soku będą całkowicie wystarczające.

owalne umywalki nablatowe krzesła cateringowe www.twojegry.com.pl

By Edward