Sauna jest z pewnością przyjemnym doznaniem, ale warto pamiętać, że nasz organizm traktuje ją jako poważne wyzwanie. Najlepszym na to dowodem jest duża ilość potu. Nasze ciało przegrzewa się i próbuje schłodzić, uwalniając wodę przez gruczoły potowe.

Taka reakcja w saunie jest jak najbardziej prawidłowa, ale nie możemy narażać organizmu na zbyt duże odwodnienie i przesadne nagrzanie. Dlatego jedna sesja w saunie powinna trwać właśnie do momentu zwiększonej potliwości. Najczęściej trwa to nieco dłużej niż dziesięć minut.

Nasze ciało zareaguje również w inny sposób, tak jak zwykło to robić podczas wysiłku. A dokładniej mówiąc, serce zacznie pracować bardziej intensywnie, co odczujemy głównie poprzez zwiększone tętno. Jeśli zastanawiasz się czy już wyjść z sauny na przerwę, możesz liczyć tętno.

Jeśli będzie wynosiło więcej niż 130 uderzeń na minutę, czas na chwilę wytchnienia. Gdy obserwujemy takie reakcje dość szybko i uważamy, że jeszcze nie potrzebujemy przerwy, możemy też zmniejszyć temperaturę w saunie.

krzesła aluminiowe kuchennepromocje.pl

By Edward