Poszukiwanie pracy nie jest takie proste

Poszukiwanie pracy nie jest takie proste

9 maja 2018 Wyłącz przez Edward

Eksperci biją na alarm, że starzejące się społeczeństwo to globalny problem, zatem konieczne jest utrzymanie osób starszych na rynku pracy, ale w charakterze produkcyjnym. Czy jest to wogóle możliwe, czy da się to osiągnąć? Kolejne pytania, które coraz częściej uzyskują negatywne odpowiedzi, bowiem owszem dało by się to zrobić, ale nie w taki sposób, z jakim mamy obecnie do czynienia.

Przecież logiczne jest, że pracodawca zatrudni pracownika młodszego, który ma więcej energii, chęci działania, chłonny umysł, ale przede wszystkim lepszy start. Nie ma co się dziwić, że w tym przypadku niezależnie od kompetencji, zawsze wiek będzie podlegał drastycznej dyskryminacji.

W związku z powyższym konieczne jest uzmysłowienie pracodawcom, że kryterium to nie może stanowić punktu znaczącego. Tendencja ta powinna ulec zmianie, ale przede wszystkim powinna być objęta zakazem i weryfikacjom.

Trudno powiedzieć, czy to przyniesie jakieś owoce, niemniej jednak pozostawienie tematu otwartego, z pewnością przyczyni się do pogłębienia problemu.

http://sunflower.waw.pl/ https://hunters.pl/oferta/gniezno.html